Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi

Ekampı Bölüm 15Körlük çalışmasında yeni bir aşamaya gelmiştik. Herkes kör olarak bir eş bulacak ve eşiyle el ele tutuşacaktı. Bulunan bu eşler birbirini zaten tanıyan ruhlar olacaktı. Eşler arasında bilgi ve his akışı olacaktı.

Daha ben eş aramaya başlarken aklıma Melis geldi. Onu bulacağımı bilerek bir taraf yönlendim ve birisiyle çarpıştık ve ele ele tutuştuk. İncecik eller, bu kesinlikle Melis’ti.

Ondan akan duyguları, enerjiyi, bilgiyi hissetmeye çalıştım. Nasıl bir karmik ve kozmik bağlantı vardı Melis’le, bilemiyordum… (Çalışma sonrası tuttuğum eller gerçekten Melis’e ait olduğu ortaya çıktı).  

Sonra ayrılmamız ve yeni bir eş bulmamız istendi. Bu sefer 6. Hissime göre yol almaya başladım. Zihnim beni bir yöne doğru yöneltti. Ama o sırada arkamdan bir el yapıştı. Ben içimden “hayır aradığım bu değil” diyordum ama o el beni güçlü bir şekilde tutuyordu. Mecburen döndüm ve onun ellerini tuttum. Güçlü ve iri ellerdi. (Bu arada her çift değiştiğinde Ali kulaklara bir numara veriyordu. Bu numaralar çalışma bittikten sonra kimin kiminle eşleştiğini açığa çıkaracaktı. Benim ikinci eşleştiğim kişi Ali’nin Ablası çıkmıştı.)

Onun ellerini tutarken kendi dengesizliğime odaklandım. Sol taraf yine karanlıktı, ama eskisi kadar değil. Birden aklıma karşıdaki kişinin sağ sol dengesi geldi. Sol elimle onun sağını tutuyordum. Sağ elimle de solunu.

Acaba onda da sol baba mıydı?

Onun ellerine odaklandım. O da ne? Müthiş bir dengesizlik algılamaya başladım. Sağ tarafı sol tarafın altında eziliyordu. İçimden sağı yukarı doğru kaydırmak isteği geldi… Biraz iteklemeye çalıştım… Sanki biraz yükseldi gibi oldu… Biraz daha uğraşacaktım ki tekrar eşleri değiştirmemiz gerektiği bildirildi. (Daha sonra Çiğdem Hanım’a –Alini ablası- bu dengesizliği söyledim. Önce yok ben annemi severim falan dedi ama daha sonraki konuşmalarımızda babanın despot olduğu ve annenin sessiz olduğu ortaya çıktı).

3. Kişiyi aramaya çıktım, uzun süre kimseyle karşılaşmadım. Sonunda zoraki ellerimiz birisiyle karşılaştırıldı. Evet onun da sağ eli, soldan çok düşüktü.

Annesi ezilmişti… Ona ne söylemek istedim, içimden…

“annene çok haksızlık ediyorsun…”

(meğerse o da Hande’imiş. Anne ve babasıyla ilişkilerini bildiğim için bulgular uyuyordu).

Çalışma bitti. Kimlerle eşleştiğimizi öğrendik. Birbirimize hangi duyguları aktardığımızı söyledik.  Cuma gününün sonuna geldik. Cuma benim için top gündü. Bir güne o kadar çok şey sığdırmıştım ki…

Odama dönünce sol sağ meselesine takıldım bir süre. Sonra akupunktur notlarım aklıma geldi. Çıkardım baktım. Evet sol yang yani erkekmiş. O zaman sol yarı herkeste spermin enerjisini taşıyor demekti.

(Bu bulgu aslında tıpta karşılaşılan birçok hastalığın ve hatta doğumsal anomaliyi açıklıyor. Sağ sol yarı birleşme hatalarına çok rastlanır. Rahim anomalileri, omurga açıklıkları, skolyozlar, böbrek ayrışma sorunları, kalbin, nefes borusunun, yemek borusunun bir tarafının gelişmemesi vs…)