Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi

Bölüm 2 - 2 Bilimsel Gerçekler

 

Kalıcı zayıflama için her gün aç kalmak gerekiyormu?


Aralıklı açlıkla ilgili en ciddi çalışmalardan biri Biyolog S. Panda ve ark. tarafından yapılmış. fareleri yüksek yağlı ve kalorili diyetle beslemişler. Bir grup fare her istediği zaman yiyeceğe ulaşırken diğer grup sadece gece 8 saat (farelerin en aktif olduğu saat) yiyeceğe ulaşabilmiş.
Yani 16 saat aç kalmışlar. Aynı bozuk beslenmeye rağmen sadece 8 saat yiyeceğe ulaşan fareler ince kalmışlar. Ayrıca yüksek kan şekeri, kronik iltihabi hastalık sağlık sorunuda yaşamamışlar. Hatta egzersiz tekerleğinde motor koordinasyonlarında artış bile gözlemlenmiş.

Yiyeceğe her an ulaşan grup ise şişmanlamışlar. Kolesterolleri yükselmiş, kan şekeri yükselmiş, karaciğerleri yağlanmış, metabolik sorunlar ortaya çıkmış.

Yani mide boşken beden bundan bir çok yararlar sağlar. Sürekli yemek ise yorgunluk, kilo alma ve metabolik bozukluklara yol açar. Yani her gün aç kalmasanızda günün sadece belli saatlerinde mideyi boş tutmak ( akşam 19 sabah 11 arası gibi) hem zayıf kalmanıza, hem de sağlıklı olmanıza neden olacaktır.

Kaynak:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1550413112001891

 ayrıntı için tıklayınız

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret267637
Çalışma Kampları

2020 Yaz Kampı

Temmuz 19 - 26

REGRESYON KAMPI

Eylül  6-13

Ayrıntı;
www.bulenturan.net


KİŞİSEL GELİŞİM ÇALIŞMALARI


Yaklaşan Etkinlik

Yaşasın Kötülük

21-22 Mart İSTANBUL

KİTAPLARIM
açıklama için resme tıklayınız


Evlilik Hipnozu resmi

H
er bir kitap 25 tl
0252 612 15 46