Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi
HOLİSTİK SAĞLIK

Kat Kat Duygu

Duygu bedenin enerjisini ifade eder.

Bir tehlike karşısında bedenin enerjisi harekete geçer. 

Sorunların kaynağı geçmişin sıkışmış duygularıdır. Bu duygular enerji bedeninde abse gibidirler. Doğal enerjim akışını bozan enerji odaklarıdır. 

Duygu neden birikir?

Birinci neden bu hayatta yaşadığımız olaylardır. tehlike olmadığı halde tehlike zannettiğimiz durumlarda beden duyguyu biriktirir. 

Her biriken duygu yeni bir hipnoz yaratır ya da mevcut bir hipnozu güçlendirir. 

Terapi sırasında en kolay ulaşılan duygular kişinin kendi deneyimleri sırasında biriken duygulardır. 

İkinci sırada karmaşık duygular gelir. Bunlar hem bizim deneyimimiz hem de çevremizdeki insanların duygularının birbirine karışmasıdır. 

Örneğin doğum olayı böyle bir durumdur. Hem anne korkar hem de bebek zor bir olay yaşar. Her iki durumun duygularının toplamı sanki tek bir duyguymuş gibi birikir. 

Üçüncü grup anne karnından akan duygulardır. Bu duyguların çoğu anneye, bir kısmı da babaya aittir. Anne karnından gelen ve bebkliğin ilk yıllarında annenin duygularıyla pekişen bu duygular içsel bir tabaka yaratır. Bulunması, keşfedilmesi ve boşaltılması daha bir zorluk arzeder. 

Diğer bir tabaka atalardan aktarılan duygulardır. Atalarımızın boşalmamış duyguları nesilden nesile aktarılır ve kendi deneyimlerimizi ve davranışlarımız etkiler. 

Son grup ise bizim enerjimize yakın evrensel enerjilerin içeriğine bulunan duygulardır. Bunlar zihnimize geçmiş yaşamlar, artık ruhlar, sıradışı varlıklardan görüntüler şeklinde yansıyabillir.