Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi

Vekaleten EFT for our Büyüks...Vekaleten EFT nedir?

Vekaleten EFT başkalarının adına yaptığımız bir çalışmadır. Başkasına faydası olacağını düşündüğümüz enerjiyi ona göndermek ve onda olumlu yönde değişimi yaratmak için yaparız. Daha çok da kendi kendine bu çalışmayı yapamayacaklara (bebek, zihinsel özürlü, ağır hasta gibi) onlar adına onlar gibi düşünerek yaparız.

Vekaletin püf noktası vekaleten EFT yaptığımız kişide hem kendi adına hem de başkalarının yararına olacak bir değişimi beklememiz gerektiğidir.

Kendiniz üzerinde EFT yaparken iyiliğini istediğiniz kişi gibi düşünmeye gayret edeceksiniz.

EFT nin etkin olması için 3 temel gerekliliğimiz vardır.

1-      Bilinçli bakış

2-      Duygusal boşalma

3-      Israr

 

Vekaleten EFT yaparken vekaletini aldığımız kişinin çalışacağımız konuda ne kadar bilinçli bakışı olduğunu muhtemelen bilemeyeceğiz. Ayrıca duygularla arasının nasıl olduğunu da, duygularını boşaltıp boşaltmayacağını da bilemeyeceğiz. Bu nedenle onun yerine bizim bilinçli bakışımızı ona pasolayacağız. Onun yerine biz duygulanırken ya da duyguları hissederken onun hissettiğini farz edeceğiz, ya da umacağız.

 Tabi ne kadar çok kişi aynı kişi yerine vekaleten EFT yaparsa o kadar o kişiye etki etme ihtimalimiz o kadar artacaktır.

Vekaleten EFT’yi sevdiklerinize yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. Tersine kişiye karşı içinizde öfke vs benzeri duygular varsa muhtemelen çabanız boşa gidecektir.

 Bu kadar lafı neden ettim?

Çünkü ciddi ciddi bazı kendini kaybetmiş, sadece kendini ve kendi taraftarlarını düşünüp sağlıklı düşünemediğini düşündüğümüz liderlerin, yöneticilerin, toplum adına karar verme pozisyonlarında olanların enerjilerini olumlu yönde değiştirmek için vekaleten EFT yapmaktan başka daha iyi bir seçenek şu anda aklıma gelmiyor. (Tribünde seyirci gibi durmayın, en azından EFT yapın.)

 

Aşağıdaki EFT kalıplarını hakkında EFT yapacağınız kişiye en kalbi ve derinden sevginizi gönderirken, onun yerine yapın. Sanki o yapıyormuş gibi düşünerek, bu cümleleri o söylüyormuş gibi, o değişmek için gayret ve niyet içindeymiş gibi farz ederek, o kendi EFT noktalarına vuruyormuş gibi düşünerek yapın.

 

Amaç;

Göründüğü  kadarıyla çok ciddi mevkileri işgal etmiş bazı yöneticiler farkındalıklarını kaybetmiş durumdalar. Kararlarını sadece bilinçaltlarına, taaa çocukluklarından yerleşmiş sıkışmış duygularla beslenen inançlar yön veriyor. Çoğu zaman kendilerini bu sıkışmış kalıpların içinde çok bilinçli davrandıkları hipnozlarıyla halk adına karar aldıkları sanısıyla tamamen kendi çıkarları yönlerinde karar alıyorlar. Çünkü bilinçaltı muhafazakardır ve inançlarını korumayı seçer.

 Biz şimdi bu mekanizmayı kırmayı hedefleyen bir EFT çalışması yapacağız.

Setup 1;

Her ne kadar bilinçaltımdaki kalıpların dışına çıkamayıp bilinçaltımda yerleşmiş kalıplara göre karar veriyorsam da yine de her şeye rağmen kalbimin en derinlerinde gömülü ve kendini ifade etmeyi bekleyen insan tarafımı harekete geçirmeyi seçiyorum.

EFT Vuruş ifadeleri
(vekaleten EFT yaptığımız kişinin bilinçaltında yerleşik muhtemel inançları tahmin edip onları ifade ederken değişik EFT noktalarına sürekli vuruşlar yapacağız)

 

-          Kalıplarımın dışına çıkmamam lazım

-          Kararlarımı sorgulamam lazım

-          İnsanlar için en iyi kararları alıyorum

-          Kendi çıkarlarımı korumam lazım

-          Beni destekleyenlere şirin görünmem lazım

-          Her zaman kazanmam lazım

-          Kazanmak için insanların canı o kadar önemli değil

 

Setup 2;

Her ne kadar bilinçaltım insanları milliyetlerine, dinine, mezhebine, ırkına, gücüne, parasına, bana destek olup olmadığına göre benden ya da onlardan diye ikiye kategorize ediyorsa da ben yine de ne olursa olsun her insanı kendi canımdan bir parçaymış gibi görmeyi ve onların sağlığını ve canını korumak için bilincimle seçimler yapmayı seçiyorum.

 

EFT vuruş ifadeleri

-          Benden olmayan bana düşmandır

-          Benden olmayanın canının değeri yok

-          İnsanların sıkıntı çekmesi beni ilgilendirmez

-          İşime geldiği gibi davranmam gerekir

-          Çıkarıma göre pozisyon almam lazım

-          Bazı insanlar diğerlerinden daha kıymetlidir

-          Eleştiriye izin veremem

 

ONLINE EFT EĞİTİMİ 5 EKİM 2015 DE BAŞLIYOR.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret152593
Çalışma Kampları

2018 Yaz Kampı

Temmuz 7 - 15

Ayrıntı;
www.bulenturan.net


KİŞİSEL GELİŞİM ÇALIŞMALARI


Yaklaşan Etkinlik

Değersizlik İnancı 7-PATH


KİTAPLARIM
açıklama için resme tıklayınız