Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi

EKampı Bölüm 2

Ali anlatmaya başladı.

Benim için bazı yerleri anlamlı çoğu yeri ise uçuk bilgilerle doluydu. Üst alemlerden, yüce varlıklardan falan bahsetti. O gün öyle geçti…

Akşamına ilk meditasyon yapıldı. Sakin bir meditasyon olarak başladı. Daha sonra bir şeyler zihnime ve beynime hücum etmeye başladı. Düşünceler kendiliğinleşti.

Değişik ama anlamlı olabilecek şeyler görüyordum. Sanki başka dünyalar, başka evrenler, başka yaşam formları çok değişik görüntüler ve içsel mesajlar şeklinde zihnime hücüm ediyordu.

Ve arada 30 - 60 saniye süren yaşam formları veya tanıdık ruhlar olabileceği içime doğan yüzen mor leylak görüntüleri ortaya çıktı. 5-6 adettiler. Bir süre havada yüzdüler ve gittiler, çok dağınıktılar.

Meditasyon böyle sürdü gitti benim için. Ali'nin talimatlarını da pek izleyemedim açıkçası. Ama ertesi günde o görüntüler zihnimi meşgul etmeye devam etti. Yeteneğim ve malzememe olsa çizebilirdim hepsini. Karanlık maddenin içini bile gördüm… Oradaki yaşamı da gördüm…

İster istemez Ali'nin anlattıklarının etkisinde kalıyordu zihnim… Ama bir taraftan da yıllardır bu işlerin içinde olan bir kişi olarak doğruluk yönünün olabileceğini de pas geçmiyordum.

Sonunda neyse ne dedim. Neyse ne… Kafa yormayacaktım hani.. dinlenmeye geldik… O zaman bu hayalleri daha güzel görsek daha iyi olur. Bir anda sol gözümün görmediği aklıma geldi. Çocukluğumdan beri göz tembelliğim vardı sol gözümde ve sadece onda bir oranında görüyordu. Ampliyopi ya da göz tembelliği diye bilinen bir durum. Ama tek göze rağmen hem doktorluğumu, hem de ameliyatları çok rahat yapmıştım. Yani tek gözlü olmak yaşamımda herhangi bir şeyi engellemiyordu şimdiye kadar.

Ama o anda gözlerimi kapatıp bir şeyler hayal etmey çalıştığım da .. O da ne gözlerim kapalıykende sol gözüm bir şey görmüyordu. Mantıken beyin düzeyinde bir görme olduğuna göre  bir hayal görme beklenebilirdi… Her neyse…

Bu arada Çarşamba günü meditasyonumuz başladı. Konu neydi unuttum şimdi çünkü ben Ali'nin verdiği talimatlardan kopup yine kendi meditasyonumu yapmaya başlamıştım. Bir şeyler zihminde oluşmaya başlayınca sol gözüm aklıma geldi… Evet işte sol gözümde görüntüler çok zayıftı… Aklıma o anda kendi geliştirdiğim bir teknik olan “arızalı bölgene nefes al” tekniği geldi… O tarafa nefes almaya odaklandığımda bir anda aslında sol burun deliğimden nefes almadığımı fark ettim. Zaten yıllar önce bir kulak burun uzmanı arkadaşım burnumun sola doğru deviye olduğunu ve ameliyat olmamın iyi olacağını söylemişti ama ben sallamıştım… tek gözle idare eden tek delikle de idare ederdi sonuçta… Biraz zorlayarak soldan gözüme nefesler göndermeye başladım. Ama artık zihnim sol tarafıma takmaya başlamıştı. Zaten doğuştan gelen sol taraftaki inmemiş testis meselem de vardı… Ama bu tek testislik cinsel hayatımda ya da çocuk olmasında bir engel olmamıştı.

(Hiç istememe rağmen 2 evlilikten toplam 3 çocuğum olmuştu. Zaman zaman onların sorumlulukları altında boğulduğumda "keşke kısır olsaydım" dediğim olmuştur). 

Sağ taraf durumu kurtarmıştı yani. Biraz  sonra kulağa sıra geldi.. Odaklanıınca baktımki sol kulağım müziği duymuyor. Sağır değil ama katılmıyor işte… içimi bir öfke bürüdü.

Noluyordu yahu?

Sol kulak devre dışı, sol göz devre dışı… sol burun devre dışı.

Sağ burnumu tıkadım sağ elimle… Sol elimle de sağ gözümü ve sağ kulağımı tıkadım. Sadece sol kulağa ve sol göze doğru sol burun deliğimden güçlü nefesler almaya başladım. Gerçekten bir süre sonra sol burunum rahat nefes almaya başladı. Sol kulakta yerine gelmeye başlamıştı… Sol gözde eh işte bir şeyler oynuyordu ama detayları seçemiyordum. Olsun; bütün meditasyonu bu şekilde yaptım. Bu arada sol tarafıma da odaklanmıştım. Bir süre sonra sol tarafımı sağ tarafımdan çok farklı algıladığımı fark etmeye başladım. Tam ortadan yukardan aşağı bir hat vardı ve sol tarafım sağa göre çok daha uyuşuktu… Sağ ise son derece canlı ve hareketliydi…

Ben meditasyondan sonra da  bu bulgularla uğraşırken Ali plandan, kaderden vs bahsediyordu derslerinde. Çarşamba ders programı yoğundu.… Ali bir taraftan yüksek gerçekliklerden farklı dünyalardan…

3. bölüm için tıklayın


Endes kampındaki spiritüel keşiflerden esinlenerek hazırlanmış kişisel gelişim çalışması

30 Ağustos 2015 - Spiritüel Gelişim ve Yeniden Sevgiyle Doğmak

Ayrıntılar için tıklayınız