Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi
HOLİSTİK SAĞLIK

Hastalık ve Zihin 1
Her kronik hastalığın ardında zihinsel sorunlar mı  yatar?

Büyük olasılıkla evet. En olmadık şikayetlerde bile bilinçaltında bastırılmış bir duygu söz konusudur. Size bir örnek vereyim. Genç bir bayan hastam vardı. O zamanlar Fethiye’deydim ve bu tip teknikleri daha yeni kullanmaktaydım. Bu hastanın şikayeti idrar kesesinde sürekli ağrı hissetmekti. Çok sık idrara çıkıyordu. Her türlü tetkiki yapılmıştı ve çare bulunamamıştı. Benim hipnozla uğraştığımı duymuş ve son umut olarak bana başvurmuştu. Birazdan aşağıda ayrıntılarıyla anlatacağım tekniklerimden birini ona uyguladım. Derin hipnoz hali yarattım ve bu sorunu yaratan bilinçaltı olayın canlanmasını sağladım.

 

3 yaşından 10 yaşına kadar amcasının tacizine uğradığı ortaya çıktı. Bu tip durumlarda bilinçaltında korku, öfke ve suçluluk gibi duygular sıkışıp kalır. Duygu boşaltma teknikleriyle duygularını boşalttım. Ve sadece 1 saatlik çalışma sonucunda yıllardır çare bulamadığı hastalığı ortadan kalktı, kayboldu. Bir daha da ortaya çıkmadı. Gerçekten böyle mucizevi iyileşmeler mümkün müdür? 30 yıllık doktorum. Mesleğimde çoğu hasta ve hastalık karşısında çaresiz hissettim. İlaçlar fayda etmedi. Bu nedenle dahiliye ihtisasından bile istifa ettim.

Tıpta bir sorun iyileşmezse buna kronik hastalık denir.

Bu sorunun bir anlamda ömür boyu süreceğini ifade eder. Yani beden kendini iyileştiremeyecek demektir. Ben de buna inanmıştım. Hipnozla tanışana dek. Ondan sonra hayatım değişti. Her sorunun zihinsel güçle iyileşeceğine inanmaya ve şahit olmaya başladım.

Günümüz tıbbı bu sorunların ancak ilaçla belli ölçüde kontrol altında tutmaya çalışır. Yani iyileşmez gözüyle bakar. Beden kendini iyileştiremez diye düşünür.

Ama bedenin kendisini iyileştireceğine inanırsanız bir boyut üste geçmişiniz demektir.

Tıbbın alternatif yöntemler dediği yöntemlerle tanıştığınız zaman bu iyileşmelere şahit olmaya başlarsınız.

Tüm alternatif yöntemler – hipnoz, EFT, NLP, akupunktur, enerji iyileştirmeleri – bedenin kendisini iyileştireceği inancına dayanır.

Bedenin enerji akışını düzene koyarsanız beden kendini iyileştirir.

Ama iyileştiren enerji tıkanırsa hastalık denilen bozukluklar ortaya çıkmaya başlar.

Tüm bu teknikler bedenin enerjisini düzenler.

Bir çok iyileştirme tekniği var.

Örneğin A.B.D de ürolog olan Eric Robbins Pranic iyileştirme denilen teknikle her gün bir çok hastayı iyileştirmektedir. Beden kendisini nasıl iyileştireceğini bilmektedir. Salamender denilen hayvanlarda yapılan bir deney bunu çok iyi ortaya koyar. Kuyruğu ve bacağı kesilen salamenderlerde kuyruk yeniden üremeye başladığı anda bu yeni hücreleri bacağa yerleştirilince bacakta da iyileşme olmaktadır. Yani kuyruk hücreleri bacak hücrelerine değişir. Aynı şekilde bacak hücrelerini kuyruğa yerleştirilirse kuyruk olarak üremektedir. Açıklama? Büyük olasılıkla bir enerji kalıbı mevcuttur. Ve bu kalıp hücreleri uygun şekilde yönlendirmektir. İyileşmenin nerede duracağını da çok iyi bilmektedir. Bedende bir yara oluştuğu zaman yara iyileşince bu iyileşme eylemi durur. Aşırıya kaçmaz.


Yorumlar - Yorum Yaz