Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi

Bilinç sorgulamaz, yaparBilinç Sorgulamaz Yapar

Dediğim zaman bazı arkadaşlar şaşırıyor. Bilinç analiz eder, mantık yürütür ve seçimler yapar diyorlar. Doğru. Zihin modelini anlatırken bilincin özellikleri olarak bunlardan bahsediyoruz. Ama sorgulamaktan bahsetmiyoruz.

Sorgulamak, suçlu aramaktır, yaptıklarını haklı göstermeye çalışmaktır, hoş görmeye çalışmaktır, anlayış göstermek için uğraşmaktır vs.

Tüm bu çabalar bilinçaltı tarafından üretilir ve değersizlik inancını gizlemeye yöneliktir.

Analiz yapmak, düşünmek, mantık yürütmek gibi görünen bu çabalar aslında bilinçaltına hizmet etmektedir. Bir kişinin beyni tüm gün boyunca bilinçaltının işgali altındadır. Düşünmek bile.

Bilinç sadece seçer ve yapar. Yaptığının bir amaca yönelik olması, bir anlamı olması gerekmez. Seçerken uzun uzun düşünüyorsanız yine bilinçaltınız devrededir ve değersizlik inancına ya da nasıl hissedeceğine göre karar vermeye çalışıyordur.

Eğer seçimleriniz en az kötü hissedeceğiniz yönde ise bilinçaltı devrededir. Eğer neyi seçerseniz seçin rahat hissediyorsanız seçiminiz içgüdüsel olur. Bazan en saçma şeyi seçebiliriz. Önemli olan seçtiğimiz şeyi yapmaktır.

Bu seçimim hiç akılcı olmadı diyorsanız konuşan yine bilinçaltıdır.

Aslında acı gerçek şudur. O çok derinlerde sandığınız bilinçaltı gayet açık ve kendini belli ederken bilinç bilinçaltının altında ezilir.

O nedenle hayatınızı ve yaptıklarınızı sorgulamayı bırakıp sadece yapın… 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret271911
Çalışma Kampları

2020 Yaz Kampı

Temmuz 19 - 26

REGRESYON KAMPI

Eylül  6-13

Ayrıntı;
www.bulenturan.net


KİŞİSEL GELİŞİM ÇALIŞMALARI


Yaklaşan Etkinlik

Yaşasın Kötülük

21-22 Mart İSTANBUL

KİTAPLARIM
açıklama için resme tıklayınız


Evlilik Hipnozu resmi

H
er bir kitap 25 tl
0252 612 15 46