Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi
HOLİSTİK SAĞLIK

Alışkanlık Değiştirrmek
Alışkanlık bir eylemi, kendiliğinden, karşı bir güç hissetmeden sürekli yapmaktır. Alışkanlıkları sürdürmek zihinsel faaliyetlerde bilinçaltının görevidir.

Bilinçaltının bir alışkanlığı yerleştirmesi için;

  1. Bilinç tarafından bu eylemin yapılması yönünde niyetinin alışkanlık yerleşene kadar gösterilmesi gerekir.
  2. Bilinçaltında bu eylemin karşısında ters yönde bir telkinin olmaması gerekir.
  3. Yeni eylemin eski telkine göre daha emniyet ve güven sağlayıcı olduğunun bilinçaltına okutulması gerekir.

 

Bir alışkanlıktan kurtulmak için öncelikle alışkanlık değiştirme tekniklerinin bir alışkanlık olarak bilinçaltına yerleştirilmesi gerekmektedir. Her bir alışkanlık için uğraşmak yerine tek bir alışkanlık edinirsek o zaman her türlü alışkanlığımızı kolayca değiştirebiliriz.

Alışkanlığı değiştirme tekniklerinin bir alışkanlık olarak yerleşmesi karşısında bilinçaltı fazla direnemez. Çünkü daha önceden yerleşmiş bir telkin yoktur.

 Alışkanlığı değiştirecek tekniklerin başında kararlılık gelmektedir. Kararlılık kendinize verdiğiniz bir sözü o anda ölümcül bir durum yoksa diğer tüm yapılması gerektiğini düşündüğünüz işleri o anda bir yana bırakıp uygulamaya geçmektir.

Örneğin her gün saat 11 de ve akşam 18 de kendime telkinlerimi tekrar edeceğim sözünü vermişseniz, ya da programınıza bu şekilde işlemişseniz bunu atlamamak için öncelikle hem ajandanıza bunu kaydetmeniz gerekir. Hem de alarmınızı ayarlamanız gerekir.

O an geldiğinde artık her türlü işinizi bırakıp bu hafta için planladığınız 2 telkini 100 kere söylemeyi bitirene kadar başka bir iş yapmayacaksınız demektir. Hiçbir şey ama hiçbir bahane bu eylemin önüne geçemez.

Bahaneler uydurmak bilinçaltına ait bir özelliktir. Bilinç bahane uydurmaz. Doğruluğuna ikna olduğu eylemi yapmayı seçer. Daha önce bu kararı verdiği için artık bunu sorgulamaz bile.

O halde alışkanlığı değiştirme tekniklerini başında planlı bir kararlılık gelmektedir.

Uygun bir zamanda yaparım yetmez. Her gün şu saatte şu kadar süreyi bu iş için ayırıyorum diyeceksiniz ve o an geldiğinde bunu eleştirmeden, yargılamadan, analiz etmeden yapacaksınız.

Sorgulamadan yapacağınız her türlü eylem bilinçaltı tarafından dikkate alınır. Bilinçaltına bir telkini gitmesi için kritikal faktörün baypas olması gerekir. Kritikal faktörün baypas olması için yapılan eylemden hiçbir şekilde şüphe duymamak gerekir.

 06 Eylül 2015 - Self Hipnoz ve Oto telkin Çalışması

Çalışmalar saat 10 -16 arasındadır. Herbir çalışma katılım ücreti 120 tldir. 
Adres; Manesol Taksim Butik Otel
Şehit Muhtar Sok No 53 Taksim İstanbul
Müracaat; uran.bulent@gmail.com


Yorumlar - Yorum Yaz