Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi

Bölüm 1

“Geçmişin hipnozunu bozmak”ı yeniden yazmak

Önce sadece regresyonu anlatan bir kitap yazayım dedim. Terapi yapacaklara yol gösteren bir kitap.  Ama yazmak istediğim çoğu konu kapsam dışı kalacaktı. Esas yapmak istediğim “geçmişin hipnozunu bozmak”kitabımı yeni bir anlayışla ve çok kapsamlı olarak yeniden ele almaktı aslında.  Onu ilk 2006 da yazmıştım. Aradan tam 10 yıl geçti. Köprünün altından çok sular aktı. Deneyimlerim birikti. Bilgilerim zenginleşti.  Meselelere bakışım değişti.  Anlayışım değişti.  O ilk yıllardaki acemi ve saf heyecanımın yerini olgunlaşmış ve ayakları yere daha sağlam basan sakinlik aldı.

O yıllarda yola çıkarken bir tıp doktoru da olmanın verdiği beklentiyle esas odağım hastalıkların iyileşmesi üzerindeydi.  Hipnoz ve regresyonu bir tedavi alternatifi olarak değerlendirmiştim. Henüz klasik doktor zihniyetimde bir paradigma değişikliği olmamıştı. Klasik modern tıp anlayışına göre hastalıkların nedeni beden makinesinin bozulmasıydı ve ben de sanki makineyi tamir edecek yeni bir alet bulmuştum.  Ama yıllar geçtikçe meselenin görünenlerden çok farklı boyutları olduğunu anlamaya başladım.

Bu nedenle de geçmişin hipnozunu bozmayı bu yeni anlayışıyla tamamen yeniden yazmaya karar verdim. İlk kitapta yazamadığım birçok ayrıntıya bu kitapta değinmeyi düşünüyorum.  Bu açıdan kitap hem hastalık tedavilerine yol gösterici bir rehber niteliğini kazanırken hem de bir yönüyle kişisel gelişim kitabı olacak. Aynı zamanda terapi alanında uğraş verenlere de birçok açıdan katkısı olacağını umuyorum.

Fazla yapısal olmaya çalışmayacağım. Bir ders kitabı yazmak istemiyorum. Daha çok bir anlatı olmasını tercih ettim. Biraz anlatı. Biraz hesaplaşma. Biraz bilgilerin yeniden toparlanması. Biraz insanı anlamak. Kısaca bugüne kadar yazdıklarımın ve yaptıklarımın yeni bir sentezi.

İnsan zihnini anlamaya çalışacağız hep birlikte. Zihnin nasıl şekillendiğini araştıracağım.  Bilinç ve bilinçaltına farklı pencerelerden bakmaya çalışacağım. Nasıl bir hipnotik dünyada yaşadığımızı konuşacağım. Bu hipnotik toplumun dünyayı gittikçe içinden nasıl çıkılmaz bir duruma getirdiğini analiz etmeye çalışacağım.

Katılaşmış bir zihni adım adım nasıl açabileceğinizi öğretmeye çalışacağım. Tabi bir zihin neden katılaşırı da konuşacağım. Bilinçaltının  bilinmeyen mistik dünyayala olan bağlantılarını yaşadığım örneklerle aktarmaya çalışacağım.

Bir kitap yazmanın en sıkıntılı yanlarından biri de o kitabın basılması aşamasında yaşananlardır. Kitap basımı oldukça maliyetli ve geri dönüşümü riskli bir iş. Bu nedenle kitapevleri garanti kitapları basma eğiliminde oluyorlar, haliyle. Maliyetin yüksek olması ve kitabın volümünün arttıkça satılabilirliğinin düşmesi nedeniyle 250 sayfa üzerindeki kitaplar tercih edilmiyor. Bu durumda yazacaklarımız çok sınırlı kalıyor. Hem de kitap yazıldıktan belki bir yıl sonra okuyucuya ulaşıyor. Ayrıca her isteyen de kitabı öyle kolay bulamıyor. Kitapevleri satmayan ya da yavaş satan kitaplara raflarında yer ayırmak istemiyorlar. Tüm bu kaygılardan kurtulmanın tek bir yolu var. Kitabı online olarak internette yazmak. Daha yazılma aşamasında okuyucuyla buluşmasını sağlamak. Geri bildirimlere göre kitabı şekillendirmek. Ne yazacaksan rahat rahat yazabilmek de bonusu oluyor tabiki. Okundu okunmadı, sattı, satmadı, bulundu, bulunmadı dertlerinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Son düzeltme: 17.01.2017


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret271960
Çalışma Kampları

2020 Yaz Kampı

Temmuz 19 - 26

REGRESYON KAMPI

Eylül  6-13

Ayrıntı;
www.bulenturan.net


KİŞİSEL GELİŞİM ÇALIŞMALARI


Yaklaşan Etkinlik

Yaşasın Kötülük

21-22 Mart İSTANBUL

KİTAPLARIM
açıklama için resme tıklayınız


Evlilik Hipnozu resmi

H
er bir kitap 25 tl
0252 612 15 46