Dr. Bülent URAN

Kişisel Web Sitesi

Üyelik Girişi

EKampı Bölüm 3

 Aklıma geldikçe ben bedenimdeki ikiliğe takılmaya başlamıştım.

Bu arada sağ tarafımda ilgimi çekmeye başladı. Sol taraf sanki iptal olmuştu ve tüm yükü sağ taraf çekiyordu.

Son zamanlarda 3 -4 yıldır kokmaz bulaşmaz denilecek bir bel ağrım vardı. Son 15 gündürde yoga yapmaya başladığımdan bedenim daha çok dikkatimi çekmeye başlamıştı. Bel ağrım ortada değil sağdaydı. Boynumda da bisiklet kullanırken ortaya çıkan bir ağrı vardı ve o da sağdaydı. Yürürken sağ dizimin arkası ağrıyordu.  Sırt ağrılarım genellikle sağda oluyordu. Yani sanki sağa bir yük vuruyordu.  Zaten uzun zamandır birçok teknik uygulamayı bildiğim halde bu ağrılarla fazla uğraşmıyordum. Örneğin akupunktur uygulamıyordum.

İçimden bir ses çözmem gereken bir sorun var ve o sorun çözülünce bunlarda çözülecek diyordu. Genellikle bunların nedenin kendime fazla yüklendiğim düşüncesine bağlıyordum. Bu nedenle de belki kendime bu zamanı ayırmıştım.. Yüklenme azalırsa ağrılarda giderdi. 

Ama yavaş yavaş şöyle bir durum kendini belli etmeye başladı.

Sanki sol taraf daha doğuştan kendini iptal etmeye niyetliydi. O bölge çalışmıyordu. Ne görmeye, ne nefes almaya, ne de duymaya ne de hissetmeye niyetliydi. Tembel, çekingen, karanlık uyuşuk bir parça iken sağ taraf tüm yükü üzerine almıştı.

Bu durumda aklıma şu da geldi. Beyin gelişim teorisine göre beyinin gelişmesi için bedenden sürekli uyarı gelmesi gerekir. Eğer sol taraftan uyarı gelmiyorsa sol tarafı idare eden sağ beyinin de gelişmemesi gerekir. Benimda sağ beyinden çok sol beyinli olduğumu biliyorum. Her şeyi analiz eder, mantık süzgecinden geçirirdim. Duygusal yönüm yoktur. Ama yaratıcılık ve sezgiselliğim iyidir. Yani durum biraz karşıktı.

Ama ne olursa olsun bunun bir nedeni olmalıydı. Bunun altında bir şey vardı.

Sonunda konuşacak bir sorunum olmuştu… Perşembe sabahı Ali'nin bireysel sorun çözme çalışmasıyla başladı… Ben de bu meseleyi gündeme getireyim diye düşünürken birden Ali’nin çağırmasıyla kendimi ortada buldum. Konu babaydı ve benimde babayla ilgili bir gün önce yaptığım bir yorumu Ali kaydetmiş ve beni babamla yüzleşmeye çağırıyordu. 

4. bölüm için tıklayın


Endes kampındaki spiritüel keşiflerden esinlenerek hazırlanmış kişisel gelişim çalışması

30 Ağustos 2015 - Spiritüel Gelişim ve Yeniden Sevgiyle Doğmak

Ayrıntılar için tıklayınız